Výroba napínaných podhledů

Home » Napínané podhledy » Výroba napínaných podhledů

PNUTÉ PODHLEDY

Napínané podhledy – je to nejen hra se světlem a texturou, ale i s tvarem. Jejich konstrukce dovoluje napínat fólii pod různými úhly, vytvořit hladké, lomené a zakřivené povrchy, udělat strop zvlněný nebo mnohaúrovňový, vytvořit kužely, ovály, oblouky a koule. Kombinují se všechny tyto tvary.

Výroba pnutých podhledů

Jedná se o tvárnou, a přesto velmi pevnou fólii z polyvinylu, která se při teplotě 40 – 50°C vypíná do lehkých obvodových lišt. Samotná kostra je upevněna po obvodu stěn. Fólie může mít vícero designérských použití, ale nejčastěji se používá právě pro napínané stropní podhledy, které se vyrábějí vždy přesně na míru zvolenému prostoru.

Technologické sváry

Fólie je spojována technologickými sváry (které jsou téměř neviditelné) dle velikosti stropu. Po svaření podhledové plachty je po jejím obvodu navařen pevný lem (tzv. „harpun“), pomocí něhož se pak při konečné montáži napínaný podhled zaklesne do obvodových lišt.

Kvalita materiálu

Pro napínané podhledy používáme výhradně kvalitní německé fólie značek RENOLIT a PONGS. Kdy jsme výhradními dodavateli německého materiálu PONGS pro Českou republiku a Slovensko. Úzce spolupracujeme s německým výrobcem značky PONGS a sami si stropní fólie dovážíme. Garantujme vám, že v průběhu 10 let a více po montáži Váš strop neztratí svůj původní vzhled a nezmění svou barvu.

logo_unternehmensgruppedescor-ultraflexlogo_renolit