Svítící stropy

Home » Napínané podhledy » Svítící stropy

SVÍTÍCÍ STROPY

Svítící strop vzniká prosvícením translucid – fólie LED osvětlením.

Translucid-fólie

Translucid – fólie je trochu odlišná od klasických lesklých či  matných fólií. Vlastnosti má stejné,ale skvěle vypadá  s umělým světlem či denním světlem. Lze ji tak použít jako podhled samotný ale i účelně jako jedinečný světelný prvek – svítící strop. Pro její nasvícení shora se dříve používaly zářivky, které dnes ve většině případů nahradily LED systémy. Oproti klasickým zářivkám mají LED systémy nižší spotřebu, jednodušší řízení jasu, větší životnost a menší náročnost na prostor nad fólií. Správně zvoleným typem světelných zdrojů a správným rozložením lze vytvořit příjemné difúzní světlo.

Fotogalerie našich realizací svítích podhledů, LED svítidel a hvězdné nebe zde.

Vzdálenost LED pásku od podhledu

Při plošném nasvícení fólie se pro ideální rozptyl světla doporučuje vzdálenost „fólie a LED pásků 150–200mm . Při obvodovém nasvícení se vzdálenost zmenšuje na minimum avšak neměla by klesnout pod 50mm. Translucid – fólie, má svou výrobní šířku. Protože jsou svítící stropy velmi žádané a módní, jako novinku zařazujeme do nabídky našeho materiálu fólii s výrobní šířkou 3500mm.

Možnosti translucid – fólie

Translucid – fólii  lze rovněž tvarovat za pomoci nejrůznějších konstrukcí. Bez problémů se dají vytvořit lightboxy, různá nadrozměrná svítidla, vlny apod.

3s-design29svítící strop s ruční malbou

svítící stropy - fitness

Svítící podhledy, Mariánské Lázně

pnutá fólie, svítící panel

napínané podhledy, LED svítidlo, Karlovy Vary